Be kategorijos

Romanetės suteikia galimybė patenkinti individualius estetikos bei funkcionalumo poreikius

Dienines-ir-naktines-romanetes

Kaip ir sufleruoja pavadinimas, romanetės – lango uždangalo rūšis, kurio šaknys siekia net Romos imperijos laikus. Dailiomis, elegantiškomis klostėmis krentantis, norimą interjero viziją geriausiai išpildančių spalvų ir ornamentų audinys. Patogus valdymas, nesudėtinga priežiūra, išlaikytas erdvės pojūtis net ir mažesnėje patalpoje. Estetiniuose ir funkciniuose romanečių sprendimuose yra panaudotos geriausios užuolaidų bei roletų savybės. Būtent pastarąsias, kaip tarpinį variantą, dažnai renkasi tie, kurie negali apsispręsti, kas – praktiškumas ar estetika – yra svarbiau, kalbant apie langų uždangalus.

Romanetės – idealus pavyzdys, jog, priėmus tinkamą sprendimą, galima džiaugtis visapusiška harmonija savo namuose. Tai yra – moderniu, lengvu, tačiau kartu puošniu, bet kuriai namų erdvei jaukumo suteikiančiu, į namus patenkančią šviesą reguliuojančiu bei privatumą saugančiu interjero elementu.

Romanetės: kaip pasirinkti?

Romanetės – sprendimas, tinkantis įvairioms namų erdvėms (svetainė, vaikų kambarys, vonia ir kita) bei skirtingiems interjero (klasikinis, modernus, bohemiškas ir pan.) stiliams. Tiesa, norint iš didelės romanečių įvairovės pasirinkti geriausiai individualius estetinius bei funkcinius poreikius atitinkantį modelį, rekomenduojame susipažinti su žemiau aptartais kriterijais.

Modeliai

Bene populiariausias modelis – klasikinės romanetės, kurių audinys visiškai susiklostuoja, taip užimdamas nedaug vietos ir sukurdamas tvarkos bei modernumo efektą.

Jei, kuriant interjerą, aktualu puošnesnės, prabangesnės, romantiškesnės „natos“, puikus pasirinkimas – romanetės su apačioje esančiomis bangelėmis arba austrijietės, susikeliančios į viršų masyviomis, prabangiai atrodančiomis rauktomis bangomis. Atkreipiame dėmesį, jog šio modelio romanečių montavimui, dėl didesnių klosčių, reikia daugiau erdvės.

Jei vienas svarbiausių kriterijų – apsauginė funkcija, rekomenduojame pasidomėti „Blackout” modeliu. Pastarasis, dėl audinio rūšies, ne tik efektyviai blokuoja į patalpą patenkančią šviesą, taip suteikdamas daugiau privatumo bei užtikrindamas maksimalų poilsio komfortą, bet ir, neleisdamas į vidų patekti šalčiui/karščiui, padeda išlaikyti optimalią temperatūrą. Šis variantas – ypač dėmesio vertas pasirinkimas toms namų erdvėms, kuriose praleidžiama daug laiko, pavyzdžiui, miegamajame ar vaikų kambaryje.

Romanetės gali būti derinamos su kitais langų uždangalais (dieninės/naktinės užuolaidos, žaliuzės ir kita). Tačiau, jei norite patogiai valdyti į patalpą patenkantį šviesos srautą, be rizikos „perkrauti“ interjerą skirtingomis detalėmis, siūlome pasidomėti  dieninėmis – naktinėmis romanetėmis  viename. Šio „2 in 1“ modelio romanetės yra valdomos atskirai veikiančiais virveliniais mechanizmais, leidžiančiais vieną romanetę pakelti, kitą – nuleisti. Tai – praktiškas sprendimas, pavyzdžiui, svetainėje, miegamajame ar virtuvėje, leidžiantis reguliuoti šviesos kiekį, tuo pačiu metu išsaugant privatumą.

Tvirtinimas/kabinimas

Keli galimi skirtingi romanečių kabinimo būdai, išvardinti apačioje, suteikia pastarosioms dar daugiau universalumo ir leidžia šį lango uždangalą naudoti beveik bet kurioje namų erdvėje.

  • Nišoje
  • Ant sienos virš lango
  • Ant lango rėmo

Pritvirtinus romanetes ant sienos (virš lango), pastarosios užims daugiau vietos patalpoje. Šis variantas tinka ir tada, kai romanetės yra pasiūtos iš sunkesnio, storesnio audinio, tarp kurio klosčių ir stiklo turėtų būti paliekamas didesnis tarpas.

Tvirtinimas nišoje arba ant lango rėmo – sprendimas, tarytum „nustumiantis“ romanetes į išorę, taip išsaugant daugiau erdvės viduje.

Reikia pabrėžti, jog romanetės, naudojant specialius laikiklius, ant lango rėmo gali būti pritvirtinamos be gręžimo. Šis tvirtinimo būdas – išeitis, kai, dėl tam tikrų priežasčių, pavyzdžiui, gyvenant nuomojamame bute, negalima ar nenorima gręžti sienų.

Valdymo būdas

Romanetės gali būti valdomos (tai yra – klostuojamos iš apačios į viršų, užfiksuojant uždangalą pageidaujamame aukštyje ne tik įprastu mechaniniu būdu (virvele arba grandinėle), bet ir automatizuotai (pulteliu, klavišiniu jungtuku ar mobiliajame telefone įdiegta programėle).

Investavus į kokybiškas romanetes, visi valdymo sprendimai užtikrina ne tik patogumą, bet ir estetiką (lygias, dailias klostes). Žinoma, automatinė romanečių valdymo galimybė, leidžianti šias pakelti/nuleisti per atstumą,  neabejotinai patiks besidomintiems šiuolaikinėmis technologijomis ir suinteresuotiems praktiškai išbandyti kuo daugiau išmanių namų sprendimų.

Spalvos ir kiti estetiniai sprendimai

Romanetės gali būti siuvamos iš pačių įvairiausių audinių (medvilnė, linas, šilkas, poliesteris ir kita). O galimų spalvų ir ornamentų įvairovė, leidžianti rinktis šį lango uždangalą, nepriklausomai nuo norimo sukurti interjero stiliaus, dar platesnė. Žinoma, individualus skonio pojūtis, šiuo atveju –  vienas svarbiausių „teisėjų“. Tačiau, sprendžiant dėl romanečių dizaino, derėtų atkreipti dėmesį į tokius objektyvius niuansus, kaip vyraujančios interjero detalės, lango/patalpos dydis, patenkančių saulės spindulių kiekis ir pan.

Jei interjere dominuoja neutralios spalvos, taiklus pasirinkimas – ryškesnių spalvų, išskirtiniais motyvais (geometriniai raštai, gėlės ir pan.) dekoruotos romanetės, tapsiančios savotišku kambario akcentu. Jei, priešingai, patalpoje spalvų ir raštų netrūksta, neutralios romanetės gali atlikti skirtingus interjero akcentus sujungiančio, estetinio chaoso išvengti padedančio elemento vaidmenį.

Pasirinktų romanečių vaizdas, šias pakabinus patalpoje, netenkina? O gal degate noru minimaliomis pastangomis atnaujinti interjerą? Romanetes, prireikus išvalyti ar pakeisti kitomis, nesudėtinga nuimti. Tai – dar vienas praktiškas niuansas, kurį, tebeabejojantiems dėl šio tipo lango uždangalo pasirinkimo,  reikėtų įvertinti.