Užuolaidos – langų uždangalas, nepaisant alternatyvų (roletai, romanetės ir kita) gausos, neprarandantis populiarumo. Šios ne tik saugo privatumą, bet ir puošia interjerą, įnešdamos pageidaujamą „prieskonį“. Tiesa, užuolaidų skalbimas – darbas, kurį, norint džiaugtis švara ir gaiva, svarbia ne tik akiai, bet ir gerai savijautai, būtina įtraukti į darbų sąrašą arba…pasirinkti visais atžvilgiais patogesnį sprendimą. Tai yra – pasinaudoti šiandien vis labiau populiarėjančia užuolaidų skalbimo paslauga, siūloma profesionalų.
Kodėl užuolaidų skalbimas – būtinas namų ruošos darbas?
Užuolaidų skalbimas – namų ruošos darbas, kurį, ne paslaptis, mėgsta retas. Tačiau, žvelgiant į pokytį „prieš“ ir „po“ užuolaidų skalbimo, akivaizdu: norint džiaugtis nepriekaištinga švara namuose, darbas, kurį būtina reguliariai atlikti.
Žinoma, skalbti užuolaidas reikia ne tik dėl švaros. Užuolaidose kaupiasi dulkės, kiti nešvarumai, bakterijos, alergenai. Tad ilgai neskalbtos užuolaidos – „tiksinti bomba“, galinti išprovokuoti įvairius sveikatos sutrikimus, ypač – alergiškiems žmonėms.
Užuolaidos sugeria įvairius kvapus (gaminamo maisto, cigarečių dūmų, pelėsio ir pan.), tad, ignoruojant jų skalbimo būtinybę, malonaus gaivos aromato namuose tikėtis nereikia. Galiausiai, leidus įsisenėti dėmėms, šias pašalinti sudėtinga, o audinys greičiau praranda savo estetiką bei funkcionalumą.
Kaip dažnai turėtų būti atliekamas užuolaidų skalbimas?
Užuolaidų skalbimas – darbas, kuris, norint džiaugtis švara ir gaiva bei užbėgti už akių galimoms alergijoms, pakanka atlikti du kartus per metus. Įprastai – pavasarį ir rudenį. Aišku, esant tam tikroms aplinkybėms, pavyzdžiui, turint alergijų ar auginant naminius gyvūnus, užuolaidos gali būti skalbiamos ir dažniau.
Rekomenduojamas užuolaidų skalbimas, priklausomai nuo audinio rūšies
Audinys – svarbiausias kriterijus, į kurį reikia atsižvelgti, ruošiantis skalbti užuolaidas namų sąlygomis.
Medvilninės užuolaidos
Medvilninių užuolaidų skalbimas – mažiausiai „įnoringas“ darbas, kurį atliekant, galima nesibaiminti nei mechaninio skalbimo, nei aukštos temperatūros ar skalbimo priemonių. Skalbimo temperatūrą rinkitės, atsižvelgdami t į užuolaidų spalvą: kuo jos šviesesnės, tuo temperatūra gali būti aukštesnė. Šviesios medvilninės užuolaidos gali būti skalbiamos net ir 90 laipsnių temperatūroje, spalvotos – 60, tuo tarpu tamsios – 30 laipsnių temperatūroje,
Lininės užuolaidos
Skalbiant iš lino pagamintas užuolaidas, reikia atkreipti dėmesį, kad tai – tvirta, stipri, tačiau glamžytis linkusi medžiaga. Nors skalbti galima iki 60 laipsnių temperatūroje, tačiau gręžimo ir džiovinimo programos turi būti labai švelnios. Priešingu atveju, perdžiovinus liną, audinys sutvirtėja ir jį išlyginti dar sunkiau.
Poliesterio užuolaidos
Poliesterio užuolaidos – vienas populiariausių pasirinkimų, idealiai tinkantis patalpoms, kuriose ši interjero detalė susitepa dažniausiai (vaikų kambarys, svetainė ir kita). Poliesterio užuolaidos gali būti skalbiamos 60 laipsnių temperatūroje, o, kadangi ši medžiaga nesugeria drėgmės, jos išdžiūsta kur kas greičiau nei kiti audiniai.
Žakardinės užuolaidos
Žakardo užuolaidų skalbimas – atsakinga užduotis. Šis tankus, originaliais raštais žavintis audinys yra jautrus ne tik aukštai temperatūrai, bet ir grubumui. Žakardo užuolaidas rekomenduojama skalbti 30 laipsnių temperatūroje, be gręžimo funkcijos.
Derėtų rinktis skystas skalbimo priemones, o ne miltelius, kurie, skalbimo metu nespėję ištirpti, užpildo audinio tekstūros nelygumus, ir dėl šios priežasties lieka neišskalauti. Beje, rekomendacija naudoti skystas skalbimo priemones galioja, kalbant apie bet kokio kito tipo, net ir ne tokį tankų audinį. Dėl užuolaidų dydžio, sudėtinga namų sąlygomis užtikrinti kruopštų išskalavimą.
Šilkinės ir tiulio užuolaidos
Jei Jūsų namų interjerą puošia užuolaidos, pasiūtos iš tiulio ar šilko ir šias ketinate skalbti savarankiškai, įspėjame – teks gerokai pasistengti. Tai – labai estetiški, tačiau ne mažiau delikatūs audiniai, kuriems pakenkti gali mechaninis skalbimas, aukšta skalbimo temperatūra bei gręžimas.
Pirmiausiai šį audinį pamirkykite šaltame vandenyje, taip pašalinant dalį susikaupusių dulkių bei kitus nešvarumus. Rekomenduojama skalbti rankomis, ne aukštesnėje nei 30 laipsnių temperatūroje. Jei naudojamas ne skystas skalbiklis, o skalbimo milteliai, šiuos pirmiausiai reikia ištirpinti vandenyje.
Šilko ar tiulio užuolaidas reikia skalbti švelniai, netrinant, pasirūpinant, kad nebūtų jokio tiesioginio kontakto su kitais daiktais (pavyzdžiui, žiedu), galinčiais pažeisti ar nudažyti delikatų audinį. Išskalbę užuolaidas, pakabinkite pavėsyje ir palikite nuvarvėti: reiki vengti ne tik saulės spindulių, galinčių išblukinti spalvas, bet ir, ypač – gręžimo.
Profesionalus užuolaidų skalbimas – paslauga, leidžianti džiaugtis nepriekaištinga švara be jokio vargo
Įsitikinote, kad užuolaidų skalbimas, ypač – kalbant apie tokius jautrius audinius, kaip šilkas ar tiulis – ne pati lengviausia užduotis? Iš tiesų, norint išsaugoti nepriekaištingą užuolaidų išvaizdą ir išvengti audinio pažeidimo, reikia nemažai laiko bei pastangų. Vien jau užuolaidų nukabinimas ir pakabinimas – procesas, priverčiantis gerokai paprakaituoti. O, kalbant apie vyresnius žmones, netgi galintis sukelti pavojų sveikatai, kai, užlipus aukštai ir, pavyzdžiui, pradėjus svaigti galvai, rizikuojama nukristi. O kur dar rūpestis, tilps ar netilps užuolaidos į skalbimo mašiną ir ar pavyks jas tinkamai išskalauti…
Jei nenorite, jog visą dieną, kurią tikrai galite skirti turiningesnei veiklai, užimtų užuolaidų skalbimas, patikėkite šį namų ruošos darbą mums! „Svidanos“ švaros profesionalų atliekamas užuolaidų skalbimas yra orientuotas į individualius klientų pageidavimus. Vieniems pakanka tik kruopštaus užuolaidų išskalbimo, išdžiovinimo bei išlyginimo. Tuo tarpu kitiems papildomai reikalinga ir užuolaidų nukabinimo bei pakabinimo paslauga. Reikia švarių užuolaidų tą pačią dieną? Žinoma – be problemų! Nesvarbu, kokį užuolaidų skalbimo paketą pasirinksite, garantuojame nepriekaištingą rezultatą, nepriklausomai nuo audinio rūšies ar užuolaidų gabaritų.